Acil Kurye Nedir?

  • Yazar: Kurye Rehberi
  • Yayınlanma Tarihi: 04 Mart 2020
  • Okunma Süresi: 1 dakika 10 saniye
  • Kategori: Kurye
Acil Kurye Nedir?

Acil kurye, acele teslimat gerektiren durumlarda kullanılan bir kurye hizmetidir. Birçok kurye hizmeti arasında öncelikli teslimatlar için kullanılan acil kurye, ilaç teslimatı, acil evrak teslimatı veya önemli paket teslimatları için kullanılabilir. Bu kurye hizmetinde belirtilen saat içerisinde teslimat yapılır. Özelleştirilmiş bir kurye hizmeti sunan acil kuryeler, birçok şirketin ya da kurumun tercih ettiği bir teslimat yöntemidir. Peki, acil kurye nedir? Acil kurye ne için kullanılır?

Acil Kurye Hizmetleri

İşletmeler ya da kurumlar arası veya işletmelerle müşteriler arası teslimatlar genellikle birkaç gün için yapılır. Ancak bazı durumlarda teslimatların aynı gün içinde hatta dakikalar için yapılması gerekebilir. Bu sebeple şirketler bazı durumlarda acil teslimat hizmetlerine ihtiyaç duyar. Acil kurye de bu ihtiyaçtan doğan bir kurye hizmetidir. Acil kurye hizmetleri, günlük teslimat işlerinin dışında şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan özel bir kurye servisidir.

Acil Kurye Ne İçin Kullanılır?

Acil kurye servisi genellikle olağanüstü durumlarda kullanılır. Arıza, kaza, anlaşma, hastalık ve yaralanma gibi acil gelişen durumlarda acil moto kurye talep edilir. Teslimatlar çok kısa bir süre içinde, anlaşma yapılan saatte yapılır. Eczanelerde sık kullanılan acil kuryeler, teslimatları mümkün olduğunca hızlı yapmaya öncelik verir.

Acil kuryeler hizmetin boyutuna göre motosikletli ya da araçlı olabilir. Ancak mesai saatleri içinde genellikle moto kurye kullanılır. Yaygın olarak büyük şirketler, fabrikalar, bilgi teknolojisi şirketleri, e-ticaret mağazaları, medikal firmaları, baskı firmaları, kamu kurumları, telekomünikasyon şirketleri, bankalar, ecza depoları, hastaneler ve farklı kurumlar acil kuryelerden faydalanır. İlaçlar, evraklar, hediye paketleri, pasaportlar, mektuplar, sözleşmeler, anahtarlar veya herhangi taşınabilir boyuttaki paket için acil kurye hizmeti kullanılabilir.

Acil Kurye Avantajları

Acil kuryecilik, normal kurye hizmetlerinden farklı olarak bazı avantajlar içerir.

  • Teslimat istenen saatte, hatta dakikalar içinde yapılabilir.
  • Acil durum kuryeleri başka herhangi bir görevi dikkate almadan teslimata odaklanır.
  • Acil durum taşımacılığı hizmetleri günün herhangi bir saatinde talep edilebilir.
  • Acil kuryeler teslimata hazır bekler.
  • Teslimat hizmetleri özelleştirilebilir.