Gece Kurye Nedir? Gece Kurye Ne İş Yapar?

  • Yazar: Kurye Rehberi
  • Yayınlanma Tarihi: 24 Şubat 2020
  • Okunma Süresi: 1 dakika 35 saniye
  • Kategori: Kurye
Gece Kurye Nedir? Gece Kurye Ne İş Yapar?

Kurye hizmetleri, günümüzde günün her saatinde kullanılan bir sektör haline gelmiştir. Özellikle gündüz saatlerinde gönderilerin teslim edilmesi için kullanılan kuryeler, gece saatlerinde de hizmet vermektedir. Son yıllarda yaygınlaşan gece kurye, akşam saatlerinden itibaren sabah saatlerine kadar kurye hizmeti ya da teslimat sağlamaktadır. Peki, gece kurye nedir? Gece kurye ne iş yapar? İşte cevapları…

Gece Kurye Nedir?

Gece kurye, genellikle akşam saatlerinde teslimata başlayan bir kurye hizmetidir. Örneğin; 19:00 – 07:00 saatleri arasında akşam ve gece saatlerine denk gelen zaman diliminde teslimat yapılmasıdır. Gece motorlu kurye, genellikle gece vardiyasında açık olan iş yerlerinin kullandığı bir hizmettir. Büyük şehirlerde yaygın olarak kullanılan bir gece kurye, matbu evraklardan küçük paketlere kadar birçok paketi belirtilen adrese belirtilen saatte ulaştırır.

Gece Kurye Ne İş Yapar?

Gece kurye, motosiklet ya da otomobil ile paket, ürün ya da evrak teslimatı yapan kuryedir. Eczanelere acil ilaç, fabrikalara acil parça veya gece çalışan kurumlara acil evrak yetiştirmek için kullanılabilir. Farklı lokasyonlara ulaşım sağlayan gece motorlu kurye, özellikle trafiğin olmadığı saat diliminde görev yaptığı için gönderileri kısa sürede ulaştırabilir.

Gece Moto Kurye

Gece moto kurye, gündüz verilen moto kurye hizmetlerinin gece vardiyası olarak düşünülebilir. Adrese teslimat yapan gece moto kurye hizmetleri farklı ücretlendirilebilmektedir. Gece gönderileri daha çabuk ulaştırılabilir. Ayrıca, gece çalışan kuryeler için gece mesaisi şartları uygulanmaktadır. Bu sebeple gece motorlu kurye hizmetleri ücretleri, gündüz moto kurye hizmetlerine göre daha fazladır.

Gece Nöbetçi Kurye

Gece nöbetçi kurye, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde sık rastlanan bir kurye hizmetidir. Nöbetçi gece kuryesi, herhangi bir acil gönderi için tercih edilebilir. Bazı iş yerleri veya fabrikalar, gece trafik olmaması sebebiyle özellikle gece nöbetçi kurye hizmetlerini kullanmaktadır. Gece kurye hizmeti, güvenilir ve alanında uzman kişiler tarafından verilebilir. Gece mesaisinin olumsuz şartları çerçevesinde gece kuryelere gerekli malzemeler ve imkanlar sağlanmalıdır. Gece herhangi bir saat sunulan gece kurye hizmetleri ile sabaha kadar hizmet veren kurumlar için önemlidir. Acil ilaç, acil ürün ve acil evrak ulaştırma için gece nöbetçi kurye talepleri için giderek artmaktadır.