İstanbul Kurye Fiyatları

 • Yazar: Kurye Rehberi
 • Yayınlanma Tarihi: 13 Mart 2020
 • Okunma Süresi: 1 dakika 45 saniye
 • Kategori: Kurye
İstanbul Kurye Fiyatları

Kurye hizmetleri giderek yaygınlaşıyor. Genellikle büyük firmaların tercih ettiği kurye servisleri, daha küçük firmaların hatta şahısların bile tercih ettiği hizmetler haline geldi. İstanbul kurye hizmetleri bakımından en yoğun il olarak öne çıkıyor. Bu sebeple İstanbul kurye fiyatları merak ediliyor. Kısa mesafe ve uzun mesafe kurye fiyatları değişebiliyor. Taşınacak paket veya gönderinin boyutları da kurye taşıma fiyatları üzerinde etkili olabiliyor. Peki, İstanbul kurye fiyat seçenekleri nelerdir? İşte cevapları…

Kurye Nedir?

Kurye, herhangi bir evrak, paket ya da gönderiyi bir yerden alarak adresi verilen bir yere taşıyan kişiye denir. Kuryeler, posta, evrak, mektup, özel paketler, ürünler veya önemli dokümanlar taşıyabilir. Kuryelerin tercih edilmesinin en sebeplerinden biri gönderiyi ya da paketi istenen süre içinde güven için belirtilen adrese ulaştırmasıdır. Kurye hizmeti özelliğine göre gönderiler birkaç saat içinde ya da gün içinde adrese ulaştırılabilir.

Kurye Fiyatları

Son yıllarda her ilde artan bir ivme ile yaygınlaşan kurye firmaları ve kurye hizmetleri, sektörde rekabet ortamı oluşturuyor. Firmalara kurye hizmeti vermek isteyen İstanbul kurye şirketleri, daha uygun kurye fiyatları vererek rekabette öne çıkmaya çalışıyor. Kurye fiyatları, alınan hizmete göre değişmektedir. Kurye firması ile yapılan anlaşmaya göre aylık veya iş başı kurye fiyatları verilebilmektedir. Kurye kiralama hizmetleri içinde hizmetin mesafesi, taşınan ürünleri türü ve hizmetin gündüz veya gece verilmesi servisler önemlidir. Bu faktörler, kurye fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır.

Kurye Saatleri Tarifesi

Motokurye fiyatları, hizmet verilen saatlere göre değişir. İstanbul kurye fiyatları belirlenirken hizmetin gündüz, akşam, gece ya da mesai saatleri başlangıcı veya çıkışında verilmesine göre değişir. Örneğin; akşam 18:00-19:00 saatleri arası verilen kurye hizmetleri ekspres kurye servisleri içinde değerlendirilmektedir. Akşam 19:00’dan sonra talep edilen motokurye için de kurye gece tarifesi uygulanmaktadır.

İstanbul Kurye Fiyatları

İstanbul, metropol bir şehirdir. İş günlerinde özellikle trafik keşmekeşi yaşanan bu büyük şehirde ulaşım önemli bir sorun haline gelmiştir. Bu sebeple acil gönderilerini herhangi bir yere ulaştırmak isteyen firmalar kurye servisleri ile ulaşım sorununa çözüm bulma yolunu seçmektedir. Şehir için kurye taşımacılık hizmetlerinde de moto kuryeler öne çıkmaktadır.

Kurye Fiyat Bilgileri

İstanbul kurye fiyatları bazı faktörlere göre değişmektedir. Aşağıdaki kurye fiyat bilgileri, sektördeki ortalama kurye fiyat hesaplama yöntemlerine göre belirlenmiştir;

 • Kadıköy’den Üsküdar’a orta boyutlu bir paketin taşınması ücreti normal, ekspres ya da VIP taşıma seçeneklerine göre 40 lira ila 160 lira arasında değişmektedir.
 • Taksim’den Beşiktaş’a bir zarfın kurye ücreti, teslim saatine göre 20 ila 120 lira arasında değişmektedir.
 • Bahçeşehir’den Sultanbeyli’ye büyük bir paketin taşınması ücreti, teslim türüne göre 300 lira ila bin lira arasında değişmektedir.
 • Mesai sonrası kurye hizmetlerinden ekstra ücretler alınır.
 • Kurye hizmetlerinde köprü geçiş ücretlerinin yarısı göndericiden alınır.
 • VIP kurye hizmetlerinde belirli bir değerdeki gönderiler için sigorta ücreti alınır. Sigorta, değeri bin lira ila 5 bin lira arasında olan gönderiler için yapılır.
 • Kurye şirketleri, gönderinin güven içinde ulaştırılmasını taahhüt eder. Bu sebeple birçok kurye firması gönderinin çalınması ya da zarar görmesi durumunda zararı karşılar.
 • Normal kurye hizmetleri içinde taşıma ücretinin 5 katına kadar, ekspres ve VIP kurye hizmetleri içinde de 500 liraya kadar zararlar kurye sorumluluğundadır.